Marec je už tradične mesiacom knihy – obdobím, ktoré nám pripomína význam čítania, literatúry a rozvoja fantázie. Ani na našej škole sme na túto tradíciu nezabudli a pripravili sme zaujímavú besedu s názvom „Povedz mi, čo čítaš“.
Cieľom podujatia bolo ukázať, že knihy majú stále svoje miesto aj v dnešnej digitálnej dobe. A hoci sa môže zdať, že mladí ľudia čítajú čoraz menej, opak je pravdou – aj na našej škole sa nájdu žiaci, ktorí majú ku knihám veľmi blízko.
Svoje obľúbené tituly a čitateľské zážitky prišli odprezentovať odvážni žiaci: Lukáš Kelbel z II.AS, Viktória Sochaničová z I.KV, Radoslava Fencáková z I.KS a Viktória Harakaľová z II.KS. Každý z nich predstavil svoju „naj“ knihu, priblížil jej dej, zaujímavé myšlienky a vysvetlil, prečo by si ju mali prečítať aj ostatní.
Beseda prebiehala v príjemnej atmosfére, plnej inšpirácie a nových čitateľských tipov. Žiaci mali možnosť diskutovať, pýtať sa otázky a podeliť sa o svoje vlastné skúsenosti s čítaním.
Na záver si žiaci tried II.AS, II.C, I.KS, I.KV a IV.C zmerali svoje sily v pripravenom kvíze o knihách. Súťaž priniesla nielen zábavu, ale aj zdravú dávku súťaživosti a preverila ich vedomosti z oblasti literatúry.
Veríme, že aj vďaka takýmto aktivitám sa nám podarí podporiť záujem o knihy a motivovať ďalších žiakov, aby objavili čaro čítania. Pretože dobrá kniha dokáže nielen zabaviť, ale aj obohatiť a rozšíriť obzory každého z nás.
Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia s literatúrou! PaedDr. Vladislava Puškárová